12 mar Brak komentarzy admin Berkut , ,

Decydując się na bramy garażowe kierujemy się przede wszystkim ich trwałością. Muszą być wytrzymałe na najgorsze warunki w pogodzie, a w przypadku bram garażowych automatycznych posiadać specjalny mechanizm, który jest bardzo dobrej jakości i chroni przed jakimś niekontrolowanym zamknięciem. Do dyspozycji proponuje się całkiem sporo typów jak i gatunków materiałów, mimo to najczęściej używane są bramy z profili stalowych ocynkowanych ogniowo. Decydując się na wyselekcjonowany typ powinniśmy dobrze zastanowić się, jak często bramę będziemy eksploatować, a dodatkowo czy konieczny jest nam system zautomatyzowany.
Dobra brama garażowa musi dodatkowo chronić przed złodziejem, nawet skuteczniej niż drzwi antywłamaniowe, z tego względu trzeba dobrze zanim ją zamówimy skontrolować jej parametry, bo to one wpływają na bezpieczeństwo. Główną cechą jest to, że powinny być wyposażone w ochronę przed jej podważeniem, gdyż to podstaw jeżeli chodzi o prewencję przed ewentualnym atakiem złodzieja. Wyposażenie w automatyczny rygiel zabezpieczający, a także dodatkowy zamek mają za zadanie skutecznie zniechęcić przypadkowego włamywacza, szczególnie, że ten pierwszy działa także gdy garaż pozbawiony jest czasowo zasilania. Ochrona mienia nie tylko w przypadku domów prywatnych jest szczególnie ważne. Bramy do warsztatu także muszą być wyposażone we właściwe zabezpieczenia antywłamaniowe, szczególnie, iż nieraz przechowuje się w takim miejscu kosztowne sprzęty, których utrata byłaby bardzo odczuwalna dla prowadzonej firmy.
Wybierając bramę garażową do warsztatu samochodowego należy wziąć pod uwagę, żeby została zrobiona z solidnej blachy, tak, aby w przypadkowy sposób nie dało się jej łatwo uszkodzić. Szczególnie wrażliwym elementem są w tym wypadku prowadnice, z których wykonaną z lichych produktów bramę można z łatwością wypchnąć. Szczelnym zabezpieczeniem mogą być również zamki działające na kartę elektroniczną albo odcisk palca. Bramy automatyczne sterowane na pilota czasami są uruchamiane za pomocą kodu chroniącego funkcjonującego na podobnej zasadzie, co takie które są wbudowane w telefonach komórkowych.
Brama garażowa powinna być także skutecznie izolowana termicznie. W większości wypadków wykonuje się izolację za pomocą pianki poliuretanowej albo styropianu. Zapobiega to wytwarzaniu mostków termicznych, co szczególnie ważne jest w przypadku domów z garażem, mimo wszystko zakłady także mogłyby się o taką postarać. Nieszczelności wprost wpływają na rachunki za energię, z tego powodu należy bramę jak najlepiej uszczelnić.
Wśród różnych typów bram przeznaczonych do warsztatu jak i do domu będą bramy segmentowe, bramy rolowane, a także bramy uchylne. Do sprawnego funkcjonowania dowolnego zakładu pracy, a w szczególności takiego, w którym odbywa się ciągły ruch samochodowy, niezbędna będzie automatyczna brama działająca na czujnik albo fotokomórkę. Z takich ułatwień korzystają szpitale, zakłady pracy, ale też osoby prywatne. Najbardziej solidne są bramy stalowe i aluminiowe i najlepiej w takie zainwestować. Należy do tego wybrać przedsiębiorstwo, które cieszy się renomą na rynku i daje gwarancję na wykonywane przez siebie usługi. Najlepsze firmy prowadzą stały serwis swoich bram zmotoryzowanych, ponieważ każdy mechanizm nawet ten bardzo dobrej jakości od czasu do czasu może zawieść. Usterki likwidowane są jednak fachowo i szybko, wystarczy tylko skontaktować się i ją zgłosić.