12 mar Brak komentarzy admin Berkut , ,

Znacznie więcej osób rezygnuje z mieszkania w blokach oraz rozpoczynają budowę domu, albo też kupienie domu od dewelopera.
Na rynku dostępnych jest ogromna liczba ofert a także projektów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Trzeba zarazem zaznaczyć, że mieszkanie w domu niewątpliwie jest zdecydowanie bardziej korzystne dla rodzin które posiadają dzieci, a także dla osób ceniących sobie kontakt z przyrodą oraz ciszę i spokój. Obecność prywatnego ogródka pozwoli na organizowane imprez w ogrodzie, czy też grillów ze znajomymi. Ceny apartamentów, a także mieszkań w nowych blokach bardzo często są zbliżone do cen samodzielnie stojących domów, na przedmieściach aglomeracji miejskich.
Ponadto koszty samego posiadania mieszkań są czasem wyższe, z powodu zobowiązania do opłacania czynszu, co jest zwłaszcza uciążliwe kiedy dodatkowo musimy spłacać kredyt hipoteczny. Bez cienia wątpienia najmniej korzystną możliwością jest wynajmowanie. Wiele młodych osób nie jest w stanie pozwolić sobie na nabycie mieszkania, czy też domu, a także nie mają zdolności żeby bank udzielił im kredytu. Wtenczas pozostaje jedynie możliwość wynajmu, lub też zamieszkania na stancji, albo jeśli jest taka opcja – z własnymi rodzicami.
Kiedy decydujemy się budowanie domu, warto pomyśleć o odpowiednim projekcie, który będzie zaspokajał wszystkie nasze potrzeby. Budynek mieszkalny powinien, nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim musi być funkcjonalny. Obecne, okraszone technologiami budownictwo spełnia wszystkie potrzeby współczesnych ludzi. Nienaganny wygląd oraz wygoda spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Istnieje wiele rodzajów budynków mieszkalnych, które wykonane zostały z różnych materiałów. Najpopularniejszą są klasyczne domy murowane. W tym przypadku warto postawić na domy pasywne, czy ewentualnie energooszczędne, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań oraz zaawansowanej technologii, mają stosunkowo niewysokie koszty eksploatacji. Doskonałe parametry izolacyjne powodują, ze zużycie energii elektrycznej jest bardzo bardzo niskie. Wyłączną wadą takiego budownictwa jest relatywnie dłuższy czas budowy. W tym przypadku koniecznym jest, by znaleźć odpowiednią firmę, która zatrudnia wykwalifikowanych majstrów i dysponuje odpowiednim sprzętem ciężkim, który przyspieszy przeprowadzenie prac. Jedynie wtedy mamy pewność, że dom będzie wybudowany według najwyższych standardów a także będzie trwały. Inną możliwością są domy drewniane. Wykonane są z najwyższej jakości drewna, które jest odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Domy drewniane całoroczne mają, aż 30 letnią gwarancję, co ma potwierdzać ich niezwykłą solidność. Mogą zostać zbudowane według konkretnych projektów, lub też na specjalne życzenie klientów, uwzględniając ich potrzeby. Utrzymanie jest również bardzo niskie. Ogrzewanie może być zarówno gazowe, jak też kominkowe. Drewno świetnie izoluje ciepło oraz je utrzymuje w pomieszczeniach domu. Odpowiednia warstwa termoizolacyjna sprawia, że dom nie ulega wychłodzeniu się nawet w trakcie trwania dużych mrozów.
Doskonałym rozwiązaniem, jeżeli nie mamy czasu na poszukiwanie projektów, czy ekipy budowlanej oraz nadzorowanie prac czy też ogroma spraw papierkowych to jest pozwoleń, które musimy uzyskać, jest wybranie domu od dewelopera. Wtedy wszystkimi uciążliwymi formalnościami zajmie się właśnie on. Główną tego wadą, są wyższe koszty, gdyż musimy dodatkowo zapłacić deweloperowi prowizję od sprzedaży.