9 paź Brak komentarzy admin Berkut , , ,

Każdy z nas marzy o tym, aby mieć własny dom. Niektórzy chcą mieć bardzo duży dom z kilkoma sypialniami, łazienkami, ogromną kuchnią, salonem, siłownią i z pięknym ogrodem. Innym wystarczy coś mniejszego, gdzie będzie znajdował się ogród. Tam będą mogli hodować ulubione rośliny, których będą zazdrościli im goście oraz sąsiedzi. Niektórzy nie muszą mieć nawet ogrodu, tylko skrawek zieleni, gdzie będą mogli w słoneczny dzień rozłożyć basen dla swojego dziecka i dla siebie leżak do leniuchowania na pięknym słońcu. Takie marzenia są naprawdę piękne i czasem naprawdę warto wziąć się za ich realizację. Jeżeli tylko oczywiście finanse na coś takiego pozwalają.

Jak wychodzi z badań bardzo duża część osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że śmiało mogłaby pozwolić sobie na wybudowanie własnego domu niż na życie na wynajmie. Jeżeli wykona się odpowiednią analizę finansową, to wychodzi na to, że pieniądze jakie wydajemy na wynajem są takie same lub niewiele większe od tego, co moglibyśmy płacić za ratę hipoteczną własnego domu. Czasem warto więc zrobić wywiad i wziąć się za działanie. Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest łatwe, dlatego im szybciej weźmiemy się za realizowanie swoich marzeń, tym lepiej. Dom można wybudować od podstaw samemu lub skorzystać z gotowej oferty, których nie brak na rynku nieruchomości. Budując dom od podstaw będziemy mieli pewność, że będzie taki jak tylko my chcemy.

Wystarczy tylko, że zwrócimy się do odpowiedniego architekta, który wykonuje projekty domów. Bez takiego projektu, który nie tylko będzie uwzględniał ilość odpowiednich pokoi, czy też łazienek, nie będzie można rozpocząć budowy. To właśnie z nim zjawiamy się u ekipy budowlanej, którą zatrudnimy do realizowania naszego marzenia. Pamiętajcie, że nie zawsze najtańsza ekipa budowlana na rynku jest warta naszej uwagi. Czasem trochę wyższa cena może być pewniejszą oznaką tego, że nasz dom powstanie i to w przewidzianym czasie. Jeżeli jednak nie odpowiada nam budowanie domu od podstaw udajmy się do biura nieruchomości, gdzie znaleźć można pełno ogłoszeń pt. „Sprzedam dom”. Bardzo duża część deweloperów sprzedaje tak swoje nowo powstałe domy, które można znaleźć w małych, jak również w dużych miastach. Domy od deweloperów można podzielić na dwie grupy.

Pierwsza grupa to ta, która jest gotowa od razu do zamieszkania. Druga grupa ogłoszeń to taka, gdzie mamy do czynienia ze stanem surowym. Ich cena jest znacznie niższa, jednak nie można zapomnieć, że będzie tam jeszcze bardzo dużo prac do wykonania. Trzeba przyznać, że stan surowy, jak również stan zamknięty cieszą się taką samą popularnością. Ogłoszenia na temat sprzedaży domów pochodzą również od osób prywatnych, które na ogół pochodzą z rynku wtórnego. Mówiąc w skrócie – takie domy były już używane. Gdzie będzie lepiej kupić dom – zależne jest tylko od tego, czego sam klient oczekuje. Najważniejsze to wybrać takie miejsce, taki dom, który będzie spełnieniem naszych marzeń. Pamiętajmy jednak, że w przypadku takich zakupów trzeba uważać na cenę.