3 lip Brak komentarzy admin Berkut , ,

Gdyby budowa domu nie była taka droga, znacznie więcej osób decydowałoby się na taką inwestycję. Niestety dla wielu osób ceny związane z budową są zaporowe. Czy oznacza to jednak, że muszą oni rezygnować ze swoich marzeń? Niekoniecznie. Bo przecież dom zawsze można kupić po kimś, czyli na tak zwanym rynku wtórnym. Wtedy koszty są zdecydowanie niższe. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety. A ostateczne koszty zależą też od lokalizacji. Bo na przykład miasta nadmorskie, jak chociażby Gdynia wiążą się z wyższymi cenami, ze względu właśnie na swoje położenie w pasie nadmorskim.

Dla osób, które mogą sobie finansowo pozwolić na nowy dom, rozpoczęcie współpracy z firmą budowlaną to tylko kwestia organizacji formalności. Bo choć oczywiście zawsze istnieje możliwość podjęcia inwestycji w systemie gospodarczym, o wiele bardziej komfortowo jest wtedy, gdy to firma budowlana zajmuje się organizacją wszystkich prac, od wykopania fundamentów począwszy, a na wykończeniu wnętrza skończywszy.Taka firma przejmuje na siebie wszystkie obowiązki, także te, które koncentrują się na zakupie poszczególnych materiałów. W sytuacji, gdy to firma budowlana podejmuje się realizacji projektu, można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Właściwie nie trzeba w ogóle angażować się w żadną pracę. Firma sama szuka fachowców od elektryki, czy kanalizacji, aby projekt zrealizować kompleksowo i na czas. A czy znalezienie takiej firmy jest trudne? W tak dużym mieście, jak Gdynia na pewno nie. Zresztą i w samej okolicy firm o takiej działalności można znaleźć mnóstwo. A mając duży wybór, nie sposób znaleźć kogoś, to będzie potrafił wsłuchać się dokładnie w potrzeby klienta.

Podczas gdy osoby budujące nowy dom nie mają zmartwień co do stanu technicznego, ten może spędzać sen z powiek osobom, dla których własny dom wiąże się z zakupem nieruchomości z rynku wtórnego. Nie oznacza to jednak, że taka opcja jest beznadziejna. Nie każdy dom to bowiem ruina. Jest wiele nieruchomości, które mają to do siebie, że wystarczy im kilka drobnych prac remontowych, aby odzyskały swój urok. Zresztą i nowe dzisiaj domy za jakiś czas czekają remonty. Wszystko się zużywa. A i człowiek od czasu do czasu potrzebuje odmiany. A żeby w domu coś zmienić, trzeba remont przeprowadzić. Dlatego też wybór domu używanego nie oznacza wcale złej decyzji. Owszem, remonty też swoje kosztują, ale najczęściej jest tak, że ich wykonanie wraz z zakupem kosztuje mniej, niż postawienie domu nowego. Bo żeby nowy dom postawić, trzeba najpierw kupić działkę. Później pojawia się kwestia planów i projekt. To wszystko generuje potężne koszty. Kolejną rzeczą są same fundamenty. One też nie kosztują groszy. Tymczasem dom używany wolny jest od tych wszystkich kosztów.

Oczywiście wybór rodzaju nieruchomości, to zawsze kwestia indywidualna. Każda osoba musi sobie samemu przeanalizować wszystkie aspekty. To, co dla jednego może być wadą, dla innej osoby może okazać się zaletą. A przecież dom to miejsce, gdzie nie powinno w grę wchodzić żadne niezadowolenie.