30 cze Brak komentarzy admin Berkut

Styl loftowy to najpopularniejszy w ostatnich latach trend wnętrzarski. Początkowo zarezerwowany był dla loftów czyli mieszkań urządzanych w dawnych pomieszczeniach przemysłowych czyli fabrykach lub magazynach lub mieszkaniach o wysokich sufitach i otwartych przestrzeniach. Obecnie coraz częściej można go spotkać w zwykłych mieszkaniach lub domach.

Kuchnia

Styl loftowy czyli inaczej industrialny pasuje do każdego rodzaju pomieszczeń. Kuchnia w tym stylu powinna cechować się przestrzennością, surowością oraz odpowiednio dobranym oświetleniem. Loftowy klimat dobrze wprowadzać już na etapie wykańczania wnętrza. Ściany wykończone betonem, drewniana podłoga, dosyć ciemna i surowa kolorystyka plus odpowiednio dobrane proste meble, dodatki metalu i minimalna liczba ozdób- to wszystko sprawi, że kuchnia będzie spełniała wszystkie wymogi stylu industrialnego.

Salon

Salon w stylu loft powinien przede wszystkim być przestronny i otwarty. Nie może zabraknąć tutaj betonu, cegły i drewna. Najodpowiedniejsze meble do takiego wnętrza to metalowe przypominające wnętrze fabryki regały, stoliki z blatami przypominającymi beton i kwietniki. Do tego odsłonięte kable i żarówki oraz czarne ramki. Dobrym pomysłem dla nadania wnętrzu równowagi będzie wybór miękkiej kanapy. Idealnie sprawdzi się tutaj welurowy narożnik w jednym z modnych kolorów np. butelkowej zieleni lub w odcieniach szarości.

Urządzając salon w stylu loft nie można zapominać o oświetleniu. Oświetlenie salonu, podobnie jak w kuchni i innych pomieszczeń pełni nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Dopełnia całości aranżacji oraz rozjaśnia surowe wnętrza w dość ciemnych kolorach.

Łazienka

Bazą do urządzenia industrialnej łazienki jest biel, szarości oraz czerń. Drewno i kamień oraz beton także stanowią podstawę takiego wnętrza. Szczególnie czarna armatura, czarne ramki prysznica  i czarne dodatki wprowadzają do łazienki nastrój loftu. Do tego duże, podświetlane lustra i minimalizm w ogólnym zagospodarowaniu przestrzeni. Dopełnieniem takiego wnętrza mogą być metalowe elementy i wzory geometryczne.

Jeśli chodzi o dobór płytek, charakterystyczne dla tego stylu są wielkie płyty, ciężkie kafle, cegła oraz beton architektoniczny. Beto idealnie komponuje się z płytkami z gresu. Popularnym trendem w loftowych łazienkach jest układanie płytek tylko w niektórych miejscach np. jako tło prysznica i malowanie reszty ścian specjalną, wodoodporną farbą.

Ceramika w takiej łazience powinna być surowa, przestronna i minimalistyczna. Wisienką na torcie w takim wnętrzu jest oświetlenie.

Sypialnia

Sypialnia w stylu loftowym także powinna charakteryzować się surowym charakterem z przewagą szarości, betonu, drewna i metalu. Niskie łóżko, a nawet sam materac to wyróżniki tego stylu. Można jednak pozwolić sobie na łoże małżeńskie w stylu kontynentalnym obite ciemnym welurem.

W loftowej sypialni także dużą rolę gra oświetlenie. Nie może tutaj zabraknąć lampek nocnych i kinkietów. Najlepiej sprawdzą się tutaj lampki z czarnymi, metalowymi kloszami i nieosłonięte żarówki.

Styl loftowy daje wiele możliwości i sposobów aranżacji, a mnogość produktów w tym stylu, dostępnych na rynku sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem TanioBuduj.com.pl