12 mar Brak komentarzy admin Berkut , ,

Pomieszczenie kuchenne jest sercem domu. To tam konsumuje się kolacje, toczy się życie rodzinki, przyjmuje się gości. Najistotniejszą częścią tego pomieszczenia, są meble kuchenne. Powinny one doskonale się prezentować i zapewniać dostatecznie wiele miejsca do przechowywania wszelkich rzeczy, niezbędnych do pracy w kuchni.
Firmy meblarskie zapewniają szeroki wybór rozmaitego rodzaju materiałów, z jakich wykonywane są meble do kuchni. Najbardziej popularne są te z płyty mdf. Świetnie pasują do współczesnych pomieszczeń, urządzonych w stylu modernistycznym lub hi-tech. Najwyższa jakość wykonania powoduje, że ten rodzaj mebli może nam służyć przez wiele lat, pod warunkiem, że w naszej kuchni nie ma sporej wilgotności. Ten materiał kiepsko odpowiada na wysoką temperaturę oraz parę wodną. Zaprojektowany jest do reprezentacyjnych kuchni, w jakich gotuje się raczej okolicznościowo, ponieważ na mocno błyszczącym materiale widać każdy jeden zaciek, czy też plamę, co powoduje, że należy go wielokrotnie sprzątać. Jest to nadzwyczaj czasochłonne i nie sprawdzi się w przypadku osób, które dużo pichcą i nie chcą później spędzać długich godzin na czyszczeniu. Wysoki połysk jest niezwykle interesujący, niemniej jednak na pewno niezbyt funkcjonalny. Nabłyszczane płyty mdf dają efekt lustra, idealnie odbijają światło sztuczne i słoneczne. Przetestują się nawet w malutkich kuchniach, gdyż wizualnie powiększają powierzchnię użytkową. Wybierając np. ze szkła fronty rodzaju lacobel, można uzyskać efekt mieniących się obrazków, które z pewnością będą przykuwać wzrok. Wybierając meble na wysoki połysk nasza kuchnia będzie przypominać meble z katalogu, jakiego będą nam zazdrościć odwiedzający nasz domek znajomi.
Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które często pichcą, będą matowe meble do kuchni, raczej w ciemniejszych barwach, na których nie widać tak bardzo brudu. Interesującą propozycją są płyty drewnopodobne, które są niezmiernie stabilne, odporne na zniszczenia mechaniczne, nie ulegają też odkształceniom pod wpływem wysokiej temperatury ani nie modyfikują odcienia przez oddziaływanie promieni słonecznych. Taka płyta drewnopodobna jest prosta w sprzątaniu, oraz odporna na zarysowanie.
Nowinką na rynku są meble skonstruowane z płyty akrylowej. Są w stanie odtwarzać one kamień, drewno, a nawet metal. Te współczesne rozwiązania są niezwykle stabilne i odporne. Ich zasadniczą skazą jest górna cena, która sprawia, że rzadko wybierane są one przez klientów. Jeżeli poszukujemy tanich mebli, to stosowną propozycją mogą być te, skonstruowane z płyty wiórowej. Zasobność tonów sprawia, że niezmiernie bezproblemowo można dostosować je do każdego pomieszczenia kuchennego . Jednakże są one ogromnie łamliwe, skutkiem tego warto rozważyć, czy nie będzie lepiej wydać trochę więcej środków finansowych na meble z innego materiału, które posłużą nam na lata.
Można pokusić się na gotowy zestaw mebli, lub meble na wymiar. Ta druga możliwość jest o wiele droższa, aczkolwiek pozwoli dopasować meble do wszelkiego rozmiaru kuchni. Gotowe komplety lepiej sprawdzają się, kiedy dysponujemy większą przestrzenią, natomiast małe kuchnie potrzebują większej funkcjonalności i zastosowań, jakie nie sparaliżują i tak malutkiej już przestrzeni.