12 mar Brak komentarzy admin Berkut , ,

Każdy remont mieszkania związany jest z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel odpowiedniej ilości czasu, a także z nerwami, jakie pojawiają się z powodu niespodziewanych problemów które związane są z jego przeprowadzaniem. Nie ma co ukrywać, najwięcej stresów pojawia się przy okazji remontu łazienki. Jest to także bardzo problematyczne dla wszystkich członków rodziny. Na pewien okres czasu pozostaje się bowiem bez możliwości kąpieli czy korzystania z toalety. W takim przypadku najlepiej jest wyprawić całą rodzinę na wakacje. Alternatywnym, jednak bardziej uciążliwym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania w tym czasie z ich łazienki. By pomniejszyć ryzyko wystąpienia podczas remontu niespodzianek, należy się do niego w jak najlepszy sposób przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł szybko i sprawnie a przy tym aby nie był zbytnio uciążliwy?

Przygotowanie do remontu łazienki

Totalną podstawą jest właściwie ułożony plan wykonywania działań. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad tym, jak docelowo łazienka ma się prezentować. Wiąże się to z wieloma godzinami które należy spędzić w sklepie budowlanym lub przed monitorem komputera na poszukiwaniu najoptymalniejszych rozwiązań. Bardzo dużo czasu zabiera dokonanie wyboru kolorystyki glazury i decyzja czy lepsza będzie wanna, czy też może lepszym wyjściem okaże się inwestycja w prysznic. Dopasować do siebie trzeba wszystkie elementy, również muszlę klozetową. Przestrzeń trzeba wymierzyć w taki sposób, aby bez problemu w łazience znalazło się miejsce na pralkę, jak również na kosz na brudną bieliznę. Kiedy już wszelkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przychodzi czas na ustalenie kolejności wykonywanych zadań i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w przypadku malowania sufitu czy wymiany paneli można polegać na własnych umiejętnościach, o tyle przy remoncie i aranżacji łazienki dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców. Będą tu zapewne niezbędne różnorodne umiejętności zarówno związane z hydrauliką jak i w kwestii układania płytek. Najbardziej renomowani robotnicy mają bardzo zapchane grafiki, dlatego rezerwacji terminu trzeba dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Najnowsze trendy w aranżacji łazienek

Planując aranżację łazienki trzeba wziąć pod uwagę nowoczesne rozwiązania dostępne na rynku. Przy dokonywaniu wyboru odpowiedniej kolorystyki pomocne mogą okazać się aranżacje zamieszczone w kolorowych czasopismach które traktują o tematyce remontowej. Także na łamach Internetu da się znaleźć mnóstwo ciekawych projektów. Obecnie, jeżeli chodzi o wystrój łazienki to przeważają płytki w jasnych, kremowych kolorach z delikatnym wzorem. Coraz częściej spotkać można szafki łazienkowe wykonane z litego drewna, w neutralnym kolorze. Dobrze jest w takim przypadku sprawdzić czy szafka była właściwie zaimpregnowana przed pochłanianiem wilgoci.

Projekt łazienki o niewielkich rozmiarach

Bardzo dużym wyzwaniem jest zaprojektowanie o niewielkich wymiarach. Na niewielkiej przestrzeni należy zmieścić wszystko to co jest potrzebne do codziennego użytku. W takim przypadku, lepszym rozwiązaniem niż wanna z pewnością będzie prysznic. Warto również oszczędzić miejsce montując niewielką umywalkę, a kosz na brudną bieliznę chowając w specjalnej zabudowie. Chcąc jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń można skorzystać z fachowego doradztwa biura projektowego.