12 mar Brak komentarzy admin Berkut , , ,

Decydując się na podłogę do swojego mieszkania warto rozważyć różne kwestie. Podłoga jest jednym z najistotniejszych składników wykończenia wnętrza. Musi ona świetnie się prezentować, izolować a dodatkowo pasować do wybranego przez nas wyglądu wnętrza. Nie można również nie uwzględnić kwestii jej funkcjonalności. Warto wybrać taką która będzie odpowiedzią na każde oczekiwania pod każdym względem.
Jeszcze do niedawna najmodniejsze były panele kładzione na podłogę. Mimo, że bardzo dobrze się prezentują mają małą wytrzymałość i mogą łatwo ulec zniszczeniu. Panele odklejają się pod wpływem wilgoci, łatwo się rozwarstwiają. Mimo wszystko szybko ulegają zarysowaniom, np. w przypadku jeśli mamy w mieszkaniu zwierzęta albo krzesła nie wyposażone w ochraniacze. Pomimo tego, że wykonawcy starają się wytwarzać coraz mocniejsze produkty, które dodatkowo są laminowane i nabłyszczane, dość dużo osób nie wybiera paneli na rzecz płytek podłogowych. Spory wybór form i wielkości powoduje, że bardzo prosto je dopasować do dowolnego stylu wnętrzarskiego. To również świetna opcja dla osób zapracowanych, ponieważ nie muszą oni tracić sporo czasu na częste odkurzanie. Sprawdzą się również u tych, którzy przemieszczają się po mieszkaniu w butach wyjściowych. Wytrzymałość i niezawodność tego materiału, powoduje, iż wciąż zyskują one swoich zwolenników. Do domu w stylu nowoczesnym oraz stylizowanym sprawdzi się gres podłogowy. Większe płytki o kształcie czworoboku oraz świetlista powierzchnia perfekcyjnie komponują się z nowoczesnymi liniami mebli, odbijają również refleksy promieni słonecznych i rozświetlają wnętrza. Nadają pomieszczeniom iście królewskiego klimatu. Trzeba dodać, że nie będą dobre dla rodzin z dziećmi, gdyż bardzo trudno utrzymać ich czystość i idealny wygląd. Tego typu opcja nie jest także polecana we wnętrzach małych mieszkań, które mogą przytłoczyć. Do przestronnych pomieszczeń będę doskonałe. Jeżeli jest dla nas ważna kwestia funkcjonalności przy ładnym wyglądzie, a dodatkowo dysponujemy dosyć dużym portfelem, można wtedy wybrać podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa odporna jest na zarysowania a także nie zatrzymuje się na niej kurz, albo też brud. Mnogość wzorów i kolorów, powoduje, iż w czasie podejmowania decyzji ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Ciekawą nowością są podłogi żywiczne 3D, które doskonałe będą zarówno w dużym pokoju, jak i w łazience, ponieważ nie wchłaniają wilgoci.
Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami firm albo magazynów i myślimy nad odpowiednim rodzajem posadzki trzeba zdecydować się na posadzkę żelbetonową czy też zwyczajnie betonową. Mogłaby być ona wyłożona okładziną np. z płytek, albo też żywicą epoksydową. Wszystko to sprawia, iż posadzka przemysłowa jest niezwykle wytrzymała na różne czynniki, nie nasiąka płynami oraz posiada ogromna odporność na naprężenia. Istnieje możliwość zrobienia jej wersji gładkiej albo też antypoślizgowej, co dodatkowo jest gwarantem bezpieczeństwa. Taki wybór gwarantuje nam trwałość i niezawodność na długi czas. Jest również możliwość zrobienia posadzki gipsowej, która ma niską cenę, ale tu trzeba podkreślić, że nie jest bardzo wytrzymała. W przypadku budynków użytku publicznego, warto zdecydować się na posadzki epoksydowe, które stanowią ozdobę samą w sobie, albo takie zrobione z zaprawy. Można je okryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek warto wybrać specjalistów, którzy zadbają o perfekcyjnie wykonaną pracę.