9 paź Brak komentarzy admin Berkut , ,

Podobnie jak w życiu, tak i w wystroju wnętrz, wszędzie liczy się pierwsze wrażenie. Przeglądając coraz to nowe katalogi z propozycjami najnowszych trendów, można odnieść wrażenie, że zmiana wystroju to kwestia dobrania rzeczy kluczowej, jaką niewątpliwie są akcesoria do domu. Nic bowiem nie wpływa na wnętrze domu jak właśnie dodatki.

W tym zakresie nie ma znaczenia, czy wnętrze domu jest urządzone w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy może w duchu francuskiej bohemy. To właśnie ten, często jeden akcent sprawia, że dom pięknieje.

Ponad 76% zapytanych o ulubione akcesoria do domu, bez wahania odpowiada, że są to poduszki. Jakie? W zależności od pory roku i nastroju. Zimą będą królować włochate i puchate misie, latem zaś chłodząca satyna z subtelnym akcentem. Ponadto, prawie 80% respondentów uważa, że to odpowiednie oświetlenie sprawia, że wnętrze domu jest przytulniejsze. Warto wspomnieć również, że barwa światła gra tu pierwsze skrzypce. O ile w łazience przyda się biała, jasna barwa, o tyle już w kuchni czy salonie potrzebujemy trochę innych, bardziej stonowanych, lekko przyciemnionych barw. Akcesorium, które nadaje rytm w przypadku oświetlenia jest niewątpliwie sama obudowa lampy – fantazyjny klosz czy też lampa stojąca o nietuzinkowym charakterze. Wszystko zależy od wnętrza, jakie chcesz urządzić.

Kolejny aspekt to meble dekoracyjne. Nowoczesny design to również starannie przemyślana i dopracowana pod względem funkcjonalnym forma. Komoda do salonu nie jest tylko kawałkiem drewna z kilkoma szufladami. To prawdziwe dzieło sztuki, które sprawi, że każde wnętrze domu będzie wyglądało na bardziej wysublimowane i….droższe. Zwykły stolik kawowy, jaki ma każdy z nas przy odrobinie fantazji projektanta staje się unikatem, który podziwia każdy, kto odwiedza dane wnętrze. Przykładów można mnożyć bez końca. Grunt, aby postawić na indywidualizm i wygodę.

Gdzie zatem spotkać takie akcesoria do domu, których nie będzie miała połowa Polaków? Faktem jest, że kupując w znanym skandynawskim sklepie wnętrzarskim, trudno o unikatowość. Jednak tu z pomocą przychodzi internet i małe sklepy, gdzie akcesoria do domu są sprowadzane bezpośrednio od mniejszych projektantów. W tym przypadku cena idzie w parze z wysoką jakością. No i mamy pewność, że sąsiad nie będzie miał takiej samej lampy.

Jeden z najlepszych dekoratorów wnętrz, zapytany o to, jak ocenia wnętrze domu statystycznego Polaka, odpowiedział bez wahania — to miejsce złożone z wielu zupełnie niepasujących do siebie rzeczy. I nie miał na myśli stylu bohema. I miał rację- akcesoria do domu będą sprawiać dobre wrażenie tylko wtedy, gdy ich dobór będzie przemyślany, a zakupy robione z rozwagą. Żadna promocja w sklepie z wyposażeniem wnętrz nie daje nam upoważnienia do zrobienia ze swojego wnętrza domu giełdy staroci. I tutaj sprawdza się jeszcze jedno powiedzenie – im mniej, tym lepiej. Niech akcesoria do domu będą pojedynczymi akcentami, a nie targowiskiem próżności. Tylko wtedy osiągniemy najlepszy z możliwych efekt.