12 mar Brak komentarzy admin Berkut , ,

Budowa domku, to wieloaspektowe logistycznie przedsięwzięcie. Dlatego trzeba wyszukać solidną firmę, zajmującą się stawianiem domków od podstaw. Najlepiej by zajmowała się wszelakimi robotami od momentu fundamentowania, poprzez wzniesienie budynku w stanie surowym, aż po zaaranżowanie jego wnętrz. Pozwoli to w prawdziwy sposób zminimalizować koszty, które jakkolwiek nie należą do najmniejszych.
Każda jedna firma budowlana wykonuje z początku kosztorys. Od niego wszystko się zapoczątkowuje. Jest on jednakże szacunkowy, bo choć firma stara się dotrzymać umowy z klientem, to pomimo tego zawsze mogą pojawić się w pełni nieoczekiwane kwestie, które spowodują podniesienie pierwotnej ceny. Czynnikiem, który ma fundamentalny wpływ na koszty, jest technologia budowlana. Znacznie tańsze od standardowych murowanych budynków i cieszące się znaczną popularnością są tzw. domy kanadyjskie. W tej technologii na płycie fundamentowej, stawiany jest szkielet domu, który wykonany jest z drzewa. Istotny jest każdy odstęp drewnianych słupków, które wiązane są za pomocą dwóch oczepów, które spinają również całe ścianki. Płyty OSB służą tu obiciu całego domu. Konstrukcja zostaje ocieplona, najczęściej wełną mineralną. Następnie od strony wewnętrznej stawiane są płyty kartonowo- gipsowe, a od zewnątrz np. rozmieszcza się następującą powłokę ocieplenia i kładzie się gips dekoracyjny.
Mnóstwo osób decyduje się na domy kanadyjskie ze względów gospodarczych. Konstrukcja budynków w tej technologii rzeczywiście jest nawet kilka razy tańsza od tej w pełni normalnej murarsko-tynkarskiej. Częstym zarzutem stawianym takim budynkom, jest ich nietrwałość. Wiąże się to z ignorancją bądź złymi doświadczeniami z kiepskimi specjalistami. Przy stawianiu budynku tego typu, z pewnością nie można szczędzić na materiale. Jedynie najlepszej jakości drewno zagwarantuje, że budynek wolnostojący będzie miał solidną konstrukcję. Ogromnie kluczowa jest również odpowiednia izolacja ścian na zewnątrz budynku, aby nie dogrzewał się w lecie, a w zimie błyskawicznie nie tracił ciepła.
Niewątpliwą wartością tej technologii jest krótki czas budowy. Nawet w trzy miesiące może powstać dom pod klucz. Jeżeli więc dysponuje się ograniczonym budżetem i pragnie się postawić wymarzony dom, będzie to właściwy wybór.
Budowa domów murowanych jest cały czas najpopularniejsza w naszym kraju. Najczęstszy dylemat stanowi jednak nagrzewanie domu wielorodzinnego, które pochłania niemałe koszta. Niemało osób decyduje się na systemy solarne, które wiąże się z stereotypowym ogrzewaniem. Jeśli jakkolwiek buduje się budynek od podstaw, warto zainteresować się domami pasywnymi, które są najbardziej oszczędne w zużywaniu energii, a ich budowanie potrzebuje nadzorowania izolacji termicznej budynku na kilku jej etapach. Aby jak najbardziej zmniejszyć zużycie energii w takich budynkach obok kolektorów słonecznych, stosuje się pompy ciepła, dzięki którym budynek wolnostojący staje się w pełni ekologiczny i korzysta wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.
Wybór rodzaju technologii z dziedziny budowlanki zależny jest od preferencji i majętności portfela. Ze względu na narastające ceny energii szuka się różnych alternatyw w technologiach budowlanych, jakie w odpowiedni sposób wykorzystane mogą wpłynąć na jej zużycie i komfort mieszkania w jak najbardziej odpowiednich przesłankach.