12 mar Brak komentarzy admin Berkut , , ,

W każdym jednym domku bardzo zasadnicza jest stosowna izolacja termiczna. Zezwala to na realną gospodarność energii, gdyż nie pierzcha ona do otoczenia. Wskutek tego stosuje się stosowne docieplenia dachu, które mają za zadanie wyeliminować mostki termiczne, np. wełnę termoizolacyjną, czy też piankę poliuretanową. Tego typu zabiegi będą pomimo tego bezcelowe, jeśli nie zadba się o właściwą izolację okien, przez które umyka najwięcej gorąca. Niesłychanie zasadniczy jest więc wybór najodpowiedniejszego modela okien, które zapewniają szczelność.
Okna z plastiku, które przeważnie są wybierane, znamionują się niską ceną oraz stosunkowo znaczną wytrzymałością. Jednak, aby utrzymywały one temperaturę i nie przepuszczały zbyt sporej ilości powietrza, powinny być wstawione przez ekspertów, którzy w dodatku dostarczają gwarancję na swoje usługi, dzięki czemu w razie kłopotów można z niej skorzystać. Okna plastikowe nie pochłaniają promieni UV i tym samym nie zmieniają swojego odcienia, w przeciwieństwie do okien z drewna. Jednak, żeby były one wieczne, można zdecydować się na trójwarstwowe szyby. Tego rodzaju okna energooszczędne, nie przepuszczają powietrza, są niezwykle solidne. W następstwie tego powinno się zainwestować w wietrznik.
Okna z drewna również mogą charakteryzować się energooszczędnością, pod warunkiem, że posiadają wysoki współczynnik Uw. Jeżeli, wybudowało się nowiuteńki dom i ma się zamontowane nowe okna, a mimo to w mieszkaniu ciągle jest zimno, a rachunki za ogrzewanie są obłędnie wysokie, to znak, że są nieszczelne. Poza ogromnymi kosztami energii, nieszczelność okien, jest również katastrofalna dla zdrowia, jako że wywołuje przedostawanie się wilgoci, co z kolei owocuje pojawieniem się grzybów i pleśni na powierzchniach wewnątrz domu. Pierwszorzędnym wyjściem z sytuacji, jest wymiana okien na pasywne, które umożliwiają prawdziwą gospodarność.
Decydując się na ten model okien, należy przetestować jego moduły składowe, takie jak parametr Uf. Powinny być obłożone powłoką niskoemisyjną, co będzie zaświadczać o jakości i trwałości. Najlepiej zdecydować się na konstrukcję z tworzywa sztucznego, bądź ze stali szlachetnej. Nie może być ona stworzona z aluminium. Decydując się na model energooszczędny trzeba zapytać sprzedawcę, czy posiada on certyfikat wydany przez renomowany instytut badawczy, który jest gwarantem i poświadczeniem najwyższej jakości materiałów. Warto podobnie zdecydować się na rodzaj, który gwarantuje izolację cieplną.
Decydując się na kupienie okien można pojechać do stacjonarnego sklepu, gdzie sprzedawca doradzi nam najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku. Istnieje tymczasem szansa zakupu internetowo, w takim przypadku, jednak musimy być już zdecydowani na sprecyzowany rodzaj i wcześniej zasięgnąć opinii specjalisty. Na oknach nie powinno się oszczędzać, gdyż wybór adekwatnych, pomoże nie tylko zminimalizować rachunki, ale również powiększyć luksus i jakość użytkowania. Przy wyborze nie możemy się kierować wyłącznie stroną wizualną, najistotniejsze są parametry izolacji, a także ramki międzyszybowe. Odpowiedniej jakości produkty objęte są wieloletnią gwarancją producenta, co ratyfikuje ich solidność i zezwoli na długoletnią eksploatację.